Hizmetlerimiz

9ekim Uluslararası Evcil Hayvan Taşıma Hizmetleri

Her ülkenin evcil hayvan ithalatında, ülkenin bağlı olduğu Tarım Bakanlığı ve Gümrük Bakanlığı’nın kanun ve prosedürleri değişiklik gösterebilmektedir.

Başlıca Hizmet Maddeleri

Veterinerinizi süreç hakkında bilgilendirme ve yönlendirme

Mevcut sağlık belgelerinin incelenmesi ve onaylanması ( yurt içi ve ithalat durumunda Türkiye’deki mevcut kanunlar dahilinde uygunluk araştırması )

Uluslararası sağlık belgesinin düzenlenmesi

Kargo rezervasyonu ve ilgili evrakların hazırlanması

Gümrük çıkış veya giriş işlemleri ( Gümrük Müşavirlik Hizmetleri)

Taşıma kabının IATA standartlarına uygunluğunu denetleme ( ihracat )

IPATA acentesinin atanması ve yönlendirilmesi ( talep halinde )

Sorunuz mu var?
Hizmetlerimiz
1. Türkiye'den Yurtdışına Pet Transfer Hizmeti

Tüm Gümrük Kabul İşlemleri

Türkiye Evden Yurtdışı Havalimanı Teslim

Varış adresine Teslim Nakliyesi Hizmeti

Evcil Hayvan Uçak Bileti ve Rezervasyon Hizmeti

Danışmanlık Hizmeti

Diğer Hizmetler


Türkiye’den Evcil Hayvan İhracatı için Gerekli Testler, Belgeler ve Koşullar

  • Sağlık Sertifikası (Tarım İl Müdürlüğü)- Uçuştan önceki 48 saat içerisinde hazırlanacak. Daha erken hazırlanan Sağlık Sertifikaları geçersiz sayılır ve evcil hayvan gümrükte karantinaya alınır
  • Son 1 yıl içinde yapılmış kuduz aşısı ve 30 gün bekleme süresi (aşı karnesinde yansıtılmış olmalı)
  • Son 1 yıl içinde yapılmış Kuduz Titrasyon testi ve 90 gün bekleme süresi (ABD’ye gidişte 90 gün bekleme şartı yok)
  • Mikroçip
  • Evcil Hayvan sahibi Pasaportu ve uçak bileti
  • Aşı karnesi
  • Eğer evcil hayvan sahibi gümrükten çıkışta bulunmuyorsa Vekaletname
  • Birleşik Krallık’a gitmesi durumunda en erken dört gün önceden iç ve dış parazit testi de yaptırılmalı
  • Söz konusu evcil hayvan sahibinden ya beş gün önce ya da beş gün sonraki zaman diliminde Birleşik Krallık’a girmiş olmalıdır yoksa ticari mal muamelesi görür
  • Birleşik Krallık’a gidecek bir evcil hayvan kabinde seyahat edemez
2. Yurtdışından Türkiye'ye Pet İthalatı Hizmetleri

Gümrük Kabul İşlemleri

Varış adresine Teslim Pet Nakliyesi Hizmeti

Danışmanlık Hizmeti

Diğer Hizmetler

3. Danışmanlık Hizmetleri

Kediniz veya köpeğiniz yurt dışında herhangi bir ülkeye gidecek veya yurtdışından ithal edilecek ancak gideceği yada geleceği ülke de mevcut gümrük kanunu ,Tarım Köy İşleri Bakanlığı işlemlerini ve ithalat prosedürlerini bilmiyorsunuz. Türkiye’den çıkış veya Yurt dışında ithalat işlemlerini bizzat kendiniz yapmanız durumunda ihtiyaç duyacağınız tüm bilgileri belli ücret karşılığında danışmanlık hizmetimiz altında uzmanlarımızdan temin edebilirsiniz.

4. Özel Birebir Taşıma

A)  Yurtiçine Pet Giriş Hizmeti

IPATA partnerlerimiz tarafından alınan evcil hayvanınız yurt dışına çıkış işlemleri bitirilerek Türkiye’ye kargo uçak yoluyla gönderilir. Türkiye’ye gelen kediniz veya köpeğiniz gelmiş olduğu hava limanı Gümrüğünde tüm işlemleri  3-4 saat içinde sorunsuzca bitirilerek  yurt içinde  gideceği adrese güvenilir şekilde teslim edilir. 

B)Yurtdışına Pet Çıkış Hizmeti

Yurt dışına gidecek kediniz veya köpeğiniz Türkiye’de ki adresinden alınır yurt dışındaki gideceği adrese güvenilir şekilde teslim edilir.

5. Diğer Hizmetler

 Yurtdışına gidecek kedi veya köpeğiniz için IATA kuralları çerçevesinde olan taşıma kafesleri ile taşınması esastır.Piyasada bulunan sıradan taşıma kafesleri ile taşınmasına uçak şirketleri izin vermemektedir.Bu konuda firmamız talep halinde Yurtdışına gidecek kedi veya köpeğiniz için IATA kuralları standartında özel  taşıma kafesleri ( box ) tedarik edilmesini, diğer yönden  Arjantin dogo ve pitbull gibi döğüş köpekleri sadece özel yapım IATA standartı  kafesler ile taşınmaktadır bu yönde firmamız yardımcı olabilmektedir.Kediniz  ve köpeğiniz herhangi bir sebeple yurt dışı ucusunu kaçırırsa veya yurt dışından gelen ancak herhangi bir sebeple teslim alamadığınız  kediniz ve köpeğiniz hijyenik ortamda, veteriner kontrollü pansiyonumuzda uygun fiyatlarla  konaklama şansına sahiptir.

Her ülkenin evcil hayvan ithalatında, ülkenin bağlı olduğu Tarım Bakanlığı ve Gümrük Bakanlığı’nın kanun ve prosedürleri değişiklik gösterebilmektedir. Bir ülkeden diğer bir ülkeye evcil hayvanınızı götürmek istiyorsanız mutlaka o ülkenin güncel kanun, yönetmelik ve genelgelerini bilmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde eksik belge ve bilgi ile varış ülkesine gitmiş bulunun evcil hayvanınızı o ülkeye giriş yapamaz veya maddi ve manevi büyük problem yaratan o ülkenin “Karantina” sürecine girer.

Aşağıda en çok hayvan giden ülkelerden bazılarını ön bilgi amaçlı olarak paylaşmış bulunmaktayız. İlgili ülkelerde oluşacak kanun ve uygulama değişikliğinden oluşacak sorunlardan firmamız sorumluk almaz. Kesin ve güncel bilgi için ayrıca paylaşmış olduğumuz liste haricinde ki ülkelere kedinizi veya köpeğiniz göndermek istemeniz durumunda mevcut ülkedeki güncel evcil hayvan ithalatı ile ilgili son güncel bilgiyi firmamız hizmetlerinden Danışmanlık Hizmetlerimiz kapsamında edinebilirsiniz.

6. Pet Sigorta

1) Türkiye içi PET sigorta

Bu tür PET sigorta, sadece Türkiye sınırları içerisinde geçerlidir. Genellikle başka ülkelerden Türkiye’ye getirilen PET’ler için sadece Türkiye içi hizmetleri (destination) isteyen müşterilerimiz, hemde küçük arkadaşlarının yurt dışına uçacak olan, ve sadece Türkiye içi hizmetlere (origin) ihtiyacı olacak müşterilerimiz tarafından kullanılır.

2) Uluslararası PET sigorta

Bu tür PET sigorta, PET sahibinin (gönderici) evcil hayvanı taşıyıcı firmaya (örneğin 9 Ekim’e), veya hava yolları firmasına teslim ettiği andan itibaren başlar (sigorta maksimum uçuştan önceki 6 saatini kapsıyor ) ve PET sahibinin (alıcı) PET’i varış noktasında teslim aldığı ana kadar sürer.Bu tür sigorta direk kayıp, çalıntı veya hayvanın ölümüne sebep olan hasarları karşılar. Bu tür sigorta, hayvanın kendiliğinden zarar görmesini veya ölmesini ve aynı zamanda, doğal nedenlerden kaynaklanan ölümünü kapsamaz.

7. Evcil Hayvan Uçak Bileti ve Rezervasyon Hizmetleri

IATA ( international Air Transport Association ) vasıta ile kedinizin veya köpeğiniz gideceği yurt dışı havalimanına kargo dahilinde bilet  işlemleriniz çözümlenir.

     

Phone: (+90) 444 12 37
Fax: +90 212 854 27 05
Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah.
Bedri Rahmi Eyüboğlu Cad.
Selenium Residence B Blok D:121
34156 Ataköy Bakırköy İstanbul
Talep Formu