Evcil Hayvan Sahipleri İçin İpuçları

Evcil Hayvan Sahipleri İçin İpuçları

Evcil Hayvan Sahipleri İçin İpuçları

4/2/2016 — Pet Transportation Turkey, taşıma sırasında evcil ve yabani hayvanların bakımı ve sağlığı ile ilgilenen Uluslararası Evcil Hayvan ve Hayvan Taşıma Birliği‘nin bir üyesi olarak, Sorumlu Evcil Hayvan Sahipleri Ayı’nı anma adına evcil hayvanınızı seyahate nasıl hazırlamanız gerektiği ile ilgili ipuçlarını paylaşıyor.

Her yıl dünya çapında 4 milyondan fazla evcil ve yabani canlı hayvan IPATA istatistiklerine göre havayolu ile taşınıyor.

İster kısa bir mesafe ister dünyanın bir ucundan diğerine seyahat ediyor olsunlar, evcil hayvanınızı yanınızda götürmek hiçbir zaman şimdiki kadar güvenli olmamıştı. Sorumlu evcil hayvan sahipleri şu noktalara dikkat etmelidir:

• Evcil hayvanınızı içinde seyahat edeceği taşıma kabına önceden alıştırmaya başlayın.

• Uçuştan önceki altı saat içerisinde evcil hayvanınıza katı gıda vermeyin, ancak kafi miktarda su ve uçuştan önce ve sonra olmak üzere bir yürüyüş yaptırılması tavsiye edilir.

• Asla evcil hayvanınızı uyuşturmayın!

• Taşıma kabına isminizi, adresinizi ve telefon numaranızı yazın, ve evcil hayvanınızın aynı bilgiyi taşıyan bir etiket veya tasma taşımasını sağlayın.

• Evcil hayvanınızın stressiz bir yolculuk geçirmesi için uzman bir evcil hayvan taşımacısını görevlendirmeyi gözden geçirin; bu seyahatinizi daha kolay hale getirecektir. IPATA üzerinden uzman bir evcil hayvan taşımacısı bulabilirsiniz.

 

IPATA Hakkında

Uluslararası Evcil ve Yabani Hayvan Taşımacıları Birliği (IPATA) kar amacı gütmeyen, hayvan eğitimcileri, evcil hayvan seyahati aracıları, pansiyon işletmecileri, veterinerler ve diğer mesleklerden üyeleri içeren, seyahat esnasında evcil ve yabani hayvanların bakımı ve sağlığı ile ilgilenen dünya çapında bir ticaret örgütüdür. Örgüt 1979’da kurulmuştur. 6 kurucu üye ile başlamış ve şu anda 80 ülkede 350’den fazla üyeye sahiptir. IPATA üyelerine, evcil hayvan taşımacılığı endüstrisine ve kamuya hizmet amacı güder. Daha fazla bilgi veya uzman bir evcil hayvan taşımacısı bulmak için www.ipata.org adresini ziyaret ediniz.

Phone: (+90) 444 12 37
Fax: +90 212 854 27 05
Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah.
Bedri Rahmi Eyüboğlu Cad.
Selenium Residence B Blok D:121
34156 Ataköy Bakırköy İstanbul
Talep Formu