IPATA Sertifikalarımız

IPATA (Uluslararası Evcil Hayvan ve Hayvan Taşımacılık Birliği) yetkili, profesyonel evcil hayvan yerleştirme / taşıma hizmeti sağlayan ve öncelikle ABD ve daha sonra tüm dünyada kapsamında hizmetleri ile 1979 yılında kurulmuştur.
IPATA üyeleri, çok deneyimli hayvan nakliyatçılarıdır ve kolektif işbirliği ile ve çaba harcayarak hayvan sahiplerinin hayvanlarını yüksek seviyeli bir bakımla taşımalarına yardımcı oluyorlar. İlk olarak, IPATA nın sadece 6 üyesi vardı (1979 yılında), ancak günümüzde 70 ülkede ve havaalanlarında hizmet veren 325 ten fazla IPATA hayvan nakliyatçılar vardır. Tüm IPATA üyeleri, kendi ülkelerinde lisanslı tüzel kişiler olarak IATA (Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği) sözleşmesi olan evcil hayvan taşımacılığı Yönetmeliği hakları ile ve kurallarına uyarak hareket etmektedir. Tüm ABD IPATA üyeleri, USDA (ABD Tarım Bakanlığı) kayıtlı üyeleri arasında yer alır ve USDA Hayvan Refahı Yasası kural ve düzenlemelerine uyum sağlamaktalardır.
IPATA’ tüm üyeleri ailenizin VIP (özel evcil hayvanlar)larını taşımaya hazırlar ve sizin tüm sorularınıza ve hatta sormayı düşünmediğiniz sorulara bile cevap verecekler. Profesyonel hayvan taşıma yardımcıları olağanüstü bilgilerini , uçuş düzenlemeleri, uçuş konteyner gereksinimleri, alım ve teslimat düzenlemeleri, karantina, biniş süreci, ithalat ve ihracat gümrükleme düzenlemelerinde kullanır . Ayrıca, profesyonel bir evcil hayvan taşıyıcı yardımcısı kurallardaki tüm değişiklikler, düzenlemeler ve kısıtlamaları takip eder ve evcil hayvanların yer değiştirme işlemi için gerekli ayarlamaları yapar.
IPATA’nın Misyonu:
“Uluslararası Hayvan ve Hayvan Taşımacılığı Birliği kar amacı olmayan Evcil ve diğer hayvanların güvenli ve ve insani ulaşımına adanmış bağımsız üyelerin birliğinin bir ticari derneğidir”

Phone: (+90) 444 12 37
Fax: +90 212 854 27 05
Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah.
Bedri Rahmi Eyüboğlu Cad.
Selenium Residence B Blok D:121
34156 Ataköy Bakırköy İstanbul
Talep Formu